hotlinePo - Pá 7:30 - 16:00

+420 724 862 814

Systémová řešení a střešní skladby

(nejen) pro SRP krytinu Click 

Nejvhodnější skladbu pro střechy z plechu často řeší nejen projektanti novostaveb, ale i montážní firmy realizující rekonstrukce. aké faktory je třeba v návrhu střešní skladby zohlednit a jak se vyvarovat omylů? A jak zajistit akustickou neprůzvučnost plechových střech? Radí Petr Kulhavý, produktový manažer Lindab. Správnou skladbu plechových krytin na příkladu Lindab SRP Click - aktuálně nejpopulárnější střešní krytiny ze sortimentu společnosti.

 

Střešní skladby pro profilované a falcované krytiny?

 

Pokud se stavebník rozhodne pro plechovou krytinu Lindab, profilovanou do tvaru klasických skládaných tašek, může si zvolit z několika  druhů (Topline, Mega, Ideal, Goodlock), charakterizovaných buď výraznou, nebo naopak nenápadnou vlnou. Pro příznivce falcovaných krytin má Lindab širokou škálu  krytin Seamline, U každé z těchto krytin je třeba provětranou střešní skladbu řešit jinak – a to jak podle druhu profilace krytiny, tak i zvoleného izolantu a jeho umístění ve skladbě. Jak na to, radí Petr Kulhavý, produktový manažer Lindab.

 

Užitečné rady a tipy pro montáž profilovaných střešních krytin Lindab

Ať už jste montážník nebo zručný kutil, který se chystá pustit se do montáže profilované střešní krytiny Lindab, připravili jsme pro Vás návod, ve kterém slovem i obrazem upozorníme na důležitá místa při montáži krytiny Lindab tak, aby výsledné dílo bylo perfektní. Věnujeme se těmto tématům:   

Důkladná příprava

Laťování a provedení okapové hrany

Rozměření, průběžná kontrola při pokládce + nepokládat v řadách

Manipulace s krytinou

Pojistná vodní drážka

Větrací pás hřebene

Správný moment utažení vrutu