Bezpečnostní prvky střech

Střecha jako pracoviště 

Není mnoho pracovišť, která jsou vystavena vlivům počasí, tak jako střecha. Přesto je střecha pro mnoho profesí běžným pracovním místem. Klempíř, kominík a pokrývač se po střeše pohybují denně - v dešti, ve sněhu a ve větru. Střecha jako pracovní místo znamená zvýšené riziko nehod. 

 

Bezpečnost pro všechny a v každém počasí

Bezpečnostní prvky střech Lindab Safety tvoří kompletní systém, který splňuje současné požadavky na zabezpečení pohybu osob po střeše současně chrání střechu samotnou a její bezprostřední okolí například při sesuvu sněhu a podobně.

 

Lindab Safety

Škála výrobků z pozinkované či lakované oceli – střešní lávky, žebříky, sněhové zábrany instalované v jedné nebo více řadách za sebou podle sněhového zatížení a délky střechy. 

Pro všechny střechy, nejen plechové

Lindab Safety je sortiment použitelný pro všechny běžné typy střech z všeobecně používaných materiálů. Jednotlivé prvky splňují požadavky evropských bezpečnostních norem. Lindab Safety je jednoduchý a montážně nenáročný materiál. Sněhové zábrany, střešní lávky, střešní a stěnové žebříky včetně doplňků a kotvícího materiálu. 

Sněhové zábrany Lindab Safety jsou tvořeny dvojicí trubek trubek ∅ 32 mm. Délka trubek je 3 m a konce jsou uzpůsobeny pro vzájemné napojení zasunutím. Trubky jsou osazeny do konzol, které se liší dle druhu krytiny.

Systém je k dostupný v barevném provedení nebo pozinkovaný. 

 

 

Sníh nad hlavou pod kontrolou  

Sněhové zábrany jsou doporučeny a mnohdy také předepsány projektem pro střechy o sklonu vyšším než 10° v závislosti na sněhových oblatech. Zabraňují samovolnému sesuvu větší masy sněhu nebo zmrlých částí a chrání tak nejen střechu, ale i osoby a majetek v jejím přilehlém okolí.