Lindab obytné stavby

Rodinné a bytové domy, komerční budovy, stavby občanské vybavenosti kanceláře, prodejny, školky, školy,
domovy seniorů…

Lehká ocelová skeletová konstrukce je ideální pro výstavbu rodinných i bytových domů: od přízemních, dvou až třípodlažních a podkrovních rodinných domů přes dvojdomky až po řadové domy. Jako alternativa k dřevostavbám, ale se zajištěním trvanlivějšího a odolnějšího nosného skeletu, zachovává všechny výhody montovaných staveb.

 • lehká konstrukce s možností založení na betonovou desku, železobetonovou rámovou konstrukci nebo zemní vruty
 • větší užitná plocha při stejné zastavěné ploše než u klasických zdících materiálů
 • velmi rychlá realizace v řádu několika týdnů do nastěhování
 • velmi nízká energetická náročnost díky inovativní technologii nosné konstrukce
 • vysoké izolační schopnosti skladeb stěn a střech již v základním řešení
 • velmi vysoký komfort bydlení ve spojení s nízkými provozními náklady díky možnosti použití řízeného větrání s rekuperací, solárních a fotovoltaických panelů, vše při srovnatelných nákladech jako na výstavbu mnohem méně komfortních objektů
 • jednoduché a dobře fungující řešení, dané mj. i dohledem společnosti Lindab nad celým průběhem stavebního procesu

 

Rodinný dům v Brné u Ústí nad Labem

Single trail centrum, Jedovnice v Moravském krasu

  

  •  

  Technologie výstavby z tenkostěnných ocelových skeletů

  se dá s výhodou aplikovat také pro výstavbu malých a středních administrativních objektů a prodejen. Jednou z hlavních výhod v takovém případě je možnost velmi rychlého řešení projektu – 4 týdny na technickou přípravu a 12 až 15 týdnů na kompletní realizaci. Variabilita dispozičního řešení s malou tloušťkou nosných stěn umožňuje vyhovět požadavkům investorů na prostor a funkčnost budovy. Lehké skeletové stavby umožňují použít celou řadu fasádních systémů – od klasických kontaktních fasád s omítkou po provětrávané fasády na bázi fasádních kazet, trapézových plechů, obkladů z minerálních, cementotřískových a dalších panelů. 

  Systém lehkých skeletových staveb vychází z použití nejmodernějších, ale přitom jednoduchých materiálů a produktů. Díky svému jedinečnému složení tak dovoluje výstavbu objektů, na které jsou kladeny zvlášť vysoké nároky: školy, školky, lékařské kliniky, bydlení pro seniory, hotely, penziony apod. Kombinace rychlosti realizace, kvalitních materiálů a efektivní ekonomiky výstavby umožňuje postavit objekty ve vysokém užitném standardu za standardních nákladů. Samozřejmostí jsou nízkoenergetické nebo dokonce pasivní parametry stavby, výhodou pak větší užitná plocha při stejné zastavěné ploše ve srovnání s klasickou výstavbou.

   

  Střešní nástavby a přístavby pro bytové i komerční účely, občanskou vybavenost

  Lehká ocelová skeletová konstrukce pro nové nástavby stávajících budov. Zejména díky malé hmotnosti a nehořlavosti lze provádět rekonstrukce starých stropů, budovat nové samonosné podlahy v půdních prostorech a realizovat kompletní jedno i vícepodlažní nástavby na místech původních plochých střech nebo nevyhovujících krovů. Speciální skupinou jsou samonosné vestavby, nijak nenarušující historické krovy. Velká variabilita použití fasád neklade architektům žádná omezení a dovoluje se vejít do mnohdy velmi náročných požadavků památkářů a stavebního úřadu. Střešní nástavby z lehkých montovaných konstrukcí jsou výhodné zejména v centrech měst, kde neexistují nové stavební pozemky. Nástavba tak dovolí v těchto místech vytvořit atraktivní prostory pro bydlení nebo administrativu. Stavební systém, sestavený z malých a lehkých prvků, navíc dovoluje realizovat nástavby i v místech, která jsou obtížně přístupná pro těžkou techniku a která jsou tak klasickým technologiím zapovězena – např. historická centra měst nebo prostory dvorů a úzkých ulic.

   

   

Reference