Falcované krytiny

Nadčasový vzhled

Falcované krytiny, nazývané taká jako drážkové, patří neodmyslitelně k naší stavební praxi již desítky let. Jsou to první, široce užívané plechové krytiny, které lze najít na historických i novodobých budovách postavených za posledních 100 let. Množství falcovaných střech najdeme jak v horských oblastech našeho zeměpisného pásma, tak ve Skandinávii, odkud materiály Lindab pochází. V současnosti se stále více využívají díky své flexibilitě a skvělému designu v moderní architektuře. 

Technologie pokládky se za tu dobu změnila překvapivě málo. To však neplatí o materiálech, které se pro dvojitou drážku používají nyní. Lindab je dlouholetým dodavatelem materiálů pro falcované střechy, zabývá se vývojem nových materiálů a dnes má v nabídce dvě řady v mnoha kombinacích povrchvých úprav a barevných odstínů.

Prověřeno časem i klimatem

Tenký ocelový plech časem i klimatem prověřená exkluzivní střešní krytina. Existuje jen málo materiálů, které nepotřebují téměř žádnou údržbu a přesto dokáží čelit tak náročným podmínkám jako je například slané mořské ovzduší.

Stejně tak těch, které lze velmi dobře kombinovat a sladit s celým objektem tak dobře jako rovinný plech s barevnou povrchovou úpravou. Široká nabídka materiálů Lindab pro falcování Vám poskytuje nekonečně možností kombinovat typ plechu, povrchové úpravy a barevný odstín. Z nabídky vyberete, ať už Vaše střecha čelí náporu sněhu, ostrému slunci, nebo znečištěnému městskému ovzduší.    

Dvě řady - nekonečně možností 

Ocelový plech řady SEAMLINE PROFIFALC je speciální plech tloušťky 0,6 mmm s měkkým jádrem je vyvinutý speciálně pro falcované krytiny. Můžete volit mezi měkkostí jádra Medium nebo Extra v povrchových úpravách nejvyšších řad Elite, Durafost nebo MagesticTM.
Do řady SEAMLINE PROFIFALC patří také hliníkový plech s lesklou nebo texturovanou matnou povrchovou úpravou Alu PVDF nebo ALU 0,7.


Materiál řady SEAMLINE EKOFALC je standardní plech tloušťky 0,5 mm s tvrdým jádrem. Nabízí povrchy Classic, Elite a Elite MAT.

Vybírejte z mnoha možných materiálů a kombinujte s více než 20 barevnými odstíny od klasické červené přes mnoho odstínů šedi k černé.
Lindab představuje nejširší sortiment falcovaných krytin. Možnosti jsou téměř neomezené...

 

100% funkční i estetická

Drážková krytina představuje způsob zastřešení prověřený mnoha lety používaní v náročných horských podmínkách. Úlohou střešní krytiny je zamezení průniku dešťové vody, větru a sněhu do prostoru stavby. Falcování zajišťuje nepropustnost spoje i v případě vysoké sněhové pokrývky. Moderní technologie spojování dvojitou drážkou - falcem a bezpečné upevnění pomocí speciálních příponek umožňuje použít falcovanou krytinu v každé situaci. Sněhová pokrývka navíc po hladké střeše sjíždí.   

Krytina musí splňovat především funkční předpoklady, ale musí být také krásná. Drážková krytina je ve všech ohledech  funkčních i estetických vhodnou volbou pro extrémní klimatická pásma, městskou zástavbu, nebo použití na nízké sklony střešního pláště.

 

Pro jakýkoli tvar střechy 

Falcované krytiny jsou neobyčejně flexibilní. Princip spočívá v souvislých pásech nebo tabulích kladených od okapu k hřebeni střechy, spojených dvojitou stojatou drážkou (tzv. falcem). Takové spojení zajišťuje nepropustnost spoje. Moderní technologie spojování dvojitou drážkou a bezpečné upevnění pomocí speciálních příponek umožňuje použít falcovanou krytinu v každé situaci. Lze ji ohýbat a překládat, kopíruje všechny tvary a úhly střešních rovin.

Architektům tak dává absolutní volnost – a to nejen ve standardních podmínkách, ale i v agresivním prostředí hor či mořského pobřeží.

Nejširší sortiment materiálů na falcování

Pro falcované krytiny nabízíme vysoce kvalitní ocelový plech tloušťky 0,6 mm s extra měkkým jádrem, vrstvou pozinkování 350 g/m2 a několika druhy povrchových úprav, dále standardní plech tloušťky 0,5 mm s tvrdým jádrem, vrstvou zinku 275 g/m2 a několika druhy povrchových úprav. 
Nově nabízíme také hliníkový plech ve dvou typech - 0,8 mm ALU PVDF a 0,7 mm ALU 0,7.

 

Vyznáte se v názvech falcovaných krytin? 

 

Lindab nabízí nejšírší škálu materiálů pro falcované krytiny. Množství kombinací materiálu, povrchu, barev, tloušťky a pevnosti plechu. Výběr je na Vás. Abychom Vám usnadnili orientaci v názvech falcovaných krytin připravili jsme příklad toho, co Vám o materiálu vypoví jeho název.

Protože každé slovo u nás něco znamená! 

 

Produktová videa

Střešní skladba Lindab - ukončení doplňkové hydroizolační vrstvy ve štítu

Lindab detail okapové hrany - instalace ochranného větracího pásu (OVP)

solar

Konfigurátor střech

Díky našemu konfigurátoru získáte jasnou představu o ceně vaší nové střechy.

solar

Mobilní aplikace

Katalog produktů, video návody, referenční mapu i kontakty na obchodní zástupce najdete pohromadě v přehledné mobilní aplikaci.

solar

Referenční mapa

V ČR působíme od roku 1993 a máme za sebou řadu realizací. Naše práce si můžete prohlédnout v referenční mapě.

solar

Záruční podmínky

Lindab je značka vysoce kvalitních výrobků, ale i nadstandardních záruk. V případě reklamace vše spolehlivě a rychle vyřešíme. Prohlédněte si naše záruční podmínky.

solar

Katalog ke stažení

Kompletní katalogy našich produktů s ceníkem, návody, certifikáty a prohlášení o výrobcích máte k dispozici ke stažení ve formátu PDF.