10 kroků k solární střeše Lindab

Krok 1.
Sklon střešní plochy a podmínky instalace

Aktivní plocha solární střechy Lindab SolarRoof funguje velmi dobře i při nízkém stupni osvětlení. Plochy skloněné směrem na jih jsou pro instalaci aktivních ploch nejvhodnější, avšak i plochy skloněné směrem na východ a západ fungují velmi dobře. I když je součástí našeho systému monitorování výkonu jednotlivých panelů tak je lepší, když na střeše nejsou žádné překážky a zastínění. Mohou totiž negativně ovlivnit celkovou výrobu elektřiny solární střechy, a to i v případě, že jsou stínem ovlivněny pouze některé solární panely.
Součástí cenové nabídky, kterou pro Vás připravíme je i odhad množství vyrobené energie vypracovaný na základě vhodnosti příslušných střešních ploch. Solární střecha Lindab SolarRoof se nejlépe hodí pro šikmé střechy o délce nejméně 3,3 m.

Krok 2.
Orientační cenová nabídka

Jakmile obdržíme Vaši žádost o vypracování cenové nabídky, budou Vás kontaktovat naši pracovníci pro zjištění bližších údajů o Vaší stavbě a spotřebě
a následně vypracují orientační cenovou nabídku.Součástí této nabídky je specifikace materiálu a odhad roční výroby elektrické energie.

Krok 3.
Následný postup

Pokud Vás orientační cenová nabídka zaujme, budou následovat další kroky k vyřízení všech potřebných záležitostí a finální realizaci, tzn. návštěva technika, návrh smlouvy, podání žádosti o připojení k distribuční síti, vytvoření projektové dokumentace, montáž, posudek energetického specialisty a podání žádosti o dotaci.

Krok 4.
Žádost o dotaci

Řada evropských zemí podporuje přechod k udržitelnému rozvoji a zelené energii.
Na fotovoltaickou elektrárnu s panely Lindab SolarRoof lze získat dotace z programu Nová zelená úsporám. Naši odborní pracovníci Vám pomohou získat tyto dotace.

Krok 5.
Kontaktujeme provozovatele distribuční sítě

Po schválení cenové nabídky za Vás kontaktujeme společně s odbornou elektro firmou provozovatele distribuční sítě (ČEZ, PRE, e-ON), zašleme mu potřebné informace a zajistíme, aby byly před zahájením montáže střechy dodrženy příslušné předpisy a normy.

Krok 6.
Dodávka & montáž

Dodávka Lindab SolarRoof proběhne společně s ostatními prvky střechy. Dodávka bude obsahovat mimo jiné další příslušenství: fotovoltaický střídač, případně optimizéry, volitelně akumulaci (baterie). Vše je dodáno současně na uvedenou adresu.

Krok 7.
Elektrická instalace

Instalační specialisté následně provedou odbornou montáž veškeré technologie (fotovoltaické střídače, akumulátory, atd.) Na celou instalaci následně vystaví předávací protokoly, revizní zprávy a další dokumentaci. Odborná montáž obvykle trvá jeden den. V případě složitosti a nadstandardních instalačních požadavků se může tato doba prodloužit.

Krok 8.
Uvedení do provozu

Po zakončení celé instalace bude provedena následná profesionální kontrola celé instalace a zaškolení obsluhy. Vše bude zakončeno revizní zprávou dle zákona. Veškerá dokumentace Vám bude předána. Kopie předáme provozovateli Distribuční soustavy, který připojí Váš mikrozdroj do své distribuční sítě.

Krok 9.
Schválení dotace

Aby úřady mohly schválit dotaci, je nutné na příslušný úřad podat potvrzení o dokončení instalace solární střechy, včetně kopií faktur, autorizace osob, které práci provedly a fakturovaly a datum instalace. Podání těchto a dalších dokladů směřujících k čerpání dotace pro Vás zajistíme.

Krok 10.
Následný provoz

Zprovozněné zařízení bude vyrábět elektřinu po mnoho let. Pro zajištění optimálního provozu doporučujeme solární panely v pravidelných intervalech kontrolovat. Díky vizuální kontrole a rychlé kontrole pomocí mobilní aplikace dostanete informaci o tom, zda nejsou některé panely znečištěné nebo se na nich nevyskytuje závada, kterou je potřeba odstranit. Monitorovací systémy Vám poskytnou kompletní přehled o kondici Vašeho mikrozdroje. Tato data máte kdykoli k dispozici prostřednictvím internetové sítě.

solar

Konfigurátor střech

Díky našemu konfigurátoru získáte jasnou představu o ceně vaší nové střechy.

solar

Mobilní aplikace

Katalog produktů, video návody, referenční mapu i kontakty na obchodní zástupce najdete pohromadě v přehledné mobilní aplikaci.

solar

Referenční mapa

V ČR působíme od roku 1993 a máme za sebou řadu realizací. Naše práce si můžete prohlédnout v referenční mapě.

solar

Záruční podmínky

Lindab je značka vysoce kvalitních výrobků, ale i nadstandardních záruk. V případě reklamace vše spolehlivě a rychle vyřešíme. Prohlédněte si naše záruční podmínky.

solar

Katalog ke stažení

Kompletní katalogy našich produktů s ceníkem, návody, certifikáty a prohlášení o výrobcích máte k dispozici ke stažení ve formátu PDF.