Lindab Solar Roof

moderní střecha Lindab s integrovanými solárními panely

Víte, že za dvě hodiny dopadne na planetu Zemi stejné množství sluneční energie, jaká se na celém světě spotřebuje za jeden rok?
Lindab Vám nyní přináší řešení, jak část této energie zachytit a využít pro svůj dům - Lindab Solar Roof.

Systém Lindab SolarRoof v sobě spojuje funkčnost, eleganci a přidanou hodnotu. Lindab SolarRoof kombinuje Lindab střechy z vysoce kvalitního plechu v původně skandinávském stylu s účinnými integrovanými solárními panely. Výsledkem je technicky i designově dokonalá střecha, která vyrábí zelenou elektřinu bez výrazných a vizuálně rušivých elementů na střeše.

 

Mám zájem o Lindab Solar Roof

 

Nadčasové střešní krytiny Lindab Seamline a SRP Click

LindabSolarRoof obsahuje kvalitní střešní krytinu Lindab Seamline nebo SRP Click s moderní povrchovou úpravou a integrované solární panely. Vyznačuje svou nadčasovostí, vysokou odolností testovanou v severských klimatických podmínkách a současně minimálními požadavky na údržbu. Střecha Lindab zajistí Vašemu domu dlouhodobou ochranu v náročném měnícím se klimatu a v kombinaci se solárními panely navíc zelenou energii.

 

 

Integrované solární prvky

Strešní profil Lindab je dodávaný již s integrovanými solárními panely, které spolu s dalšími prvky vytvářejí plně funkční solární systém. Lindab využívá solární články typu CIGS, což představuje technologii tenkých vrstev, kde solární články mají tloušťku panelu pouze 2 mm. K nadstandardním službám Lindab patří také prodloužená záruka 10-25 let na na solární panely.

 

 

 

Fotovoltaický střídač a optimizer

Solární panely jsou řízené inovativním měničem, který spolu s otimalizérem tvoří flexibilní systém s kontrolou na úrovni jednotlivých panelů. To znamená, že výroba energie bude vyšší, protože každý panel je individuálně ovládaný, bez ohledu na to, zda je jiný panel zastíněný, nebo má jednoduše nižší účinnost. Měnič spolu s optimizérem má množství bezpečnostních funkcí, ze kterých nejdůležitější je, aby se optimizér po vypnutí měniče stal nečinným. Poskytuje protipožární ochranu tam, kde hrozí největší nebezpečí. Měnič Lindab má účinnosť 98% a je bez ventilátorů, což poskytuje tichou a efektivní konverzi proudu.

Sledujte výrobu elektřiny v reálném čase

Získáte přístup k uživatelsky příjemné aplikaci, která Vám umožní sledovat systém zelené elektřiny na úrovni jednotlivých panelů v reálném čase. Aplikace je responzivní a funguje na mobilním telefonu, počítači i tabletu. Inteligentní funkce vám pomohou sledovat výrobu elektřiny ve vztahu k finančním úsporám.
*Systém zapojení i aplikace na sledování se mohou u jednotlivých zakázek lišit. Konkrétní řešení bude navrženo na míru Vašemu domu a potřebám.


Tenký solární film s moderní technologií

Moderní moduly CIGS jsou tenké solární fólie, které jsou přilepené ke střešnímu profilu přímo ve výrobě. Solární články typu CIGS nabízí mnoho výhod. Panely váží pouze 2kg na m2, takže nezatěžují střešní konstrukci. Solární panely Lindab využívají technologii, pomocí které jsou panely efektivní i při zhoršených světelných podmínkách. Je to proto, že technologie umožňuje solárním článkům absorbovat širokou škálu světla proto i ve stínu vyprodukují určité množství elektřiny. Solární panely jsou chráněné trvanlivým povrchem a jsou označené CE jako kompozitní výrobek.
*Záruka je poskytována 10 let na výrobek a 25 let na účinnost panelu a jeho výrobu elektřiny (10 let musí mít panel alespoň 90% původní účinnosti a 25 let musí mít panel alespoň 80% původní účinnosti).

 

Jednoduchá montáž

Přestože jsou solární panely integrované do strešního profilu, instalace Lindab SolarRoof je tak jednoduchá jako instalace bežné střešní krytiny. Systém SolarRoof je k dispozici jako falcovaná krytina Seamline nebo jako strešní krytina Lindab SRP Click. To znamená, že kromě samotné elektroinstalace, kterou musí provést odborně elektrikář, neexistují žádné další náklady spojené s montáží.

 

 


Produktové video

Katalog ke stažení


Přečtěte si také

Vzorové kalkulace Lindab Solar Roof

Orientační kalkulace Lindab SolarRoof  

Níže jsme pro Vás připravili tři orientační kalkulace vypracované na různé situace.
Kalkulace se vztahuje na vyobrazený dům s uvedenými rozměry a orientací střechy.

  • Krytina je dodávána jako celek s integrovanými fotovoltaickými panely. Nelze samostatně panely.
  • Minimální počet panelů k možné instalaci fotovoltaického systému Lindab Solar Roof je 18 ks.
  • Minimální výkon navrhovaného systému Lindab Solar Roof je 2,2 kWp.
  • *Pro kalkulaci je použita krytina Lindab SRP Click Classic o ploše 200m2 včetně příslušenství - kotevní materiál, lemovky, systémové prvky.
  • **Panely CIGS Solar Roof 120 Wp (3,1m x 0,41m) 

  • Kalkulace zahrnují kompletní montáž, zapojení a revizi systému FVE.
  • ***Kalkulace nezahrnují cenu zásobníku na TUV.
  • Kalkulace nezahrnují samotnou montáž krytiny na střechu objektu.
  • ****Snížená sazba DPH ve výši 15% platí při kompletní dodávce a montáži krytiny realizační firmou.

 

Kalkulace A

Rodina 4 lidi, topení plynem, přebytek elektřiny z FVE do TUV. 

Kalkulace B

Rodina 4 lidi, topení plynem, v létě chlazení a ohřev bazénu, přebytek do baterií, bez ohřevu TUV.

Kalkulace C

Rodina 4 lidi, topení TC, v létě chlazení a ohřev bazénu, přebytek do baterií, s ohřevem TUV.


10 kroků k solární střeše Lindab

Krok 1.
Sklon střešní plochy a podmínky instalace

Aktivní plocha solární střechy Lindab SolarRoof funguje velmi dobře i při nízkém stupni osvětlení, tzv difusním záření. Solární panely mají vynikající vlastnosti zachycování světelného spektra, protože jsou vyráběny pokročilou CIGS technologií. Plochy skloněné směrem na jih jsou pro instalaci aktivních ploch nejvhodnější, avšak i plochy skloněné směrem na východ a západ fungují velmi dobře. I když je součástí našeho systému monitorování výkonu jednotlivých panelů tak je lepší, když na střeše nejsou žádné překážky a zastínění. Mohou totiž negativně ovlivnit celkovou výrobu elektřiny solární střechy, a to i v případě, že jsou stínem ovlivněny pouze některé solární panely.
Součástí cenové nabídky, kterou pro Vás připravíme je i odhad množství vyrobené energie vypracovaný na základě vhodnosti příslušných střešních ploch. Solární střecha Lindab SolarRoof se nejlépe hodí pro šikmé střechy o délce nejméně 3,3 m.

Krok 2.
Orientační cenová nabídka

Jakmile obdržíme Vaši žádost o vypracování cenové nabídky, budou Vás kontaktovat naši pracovníci pro zjištění bližších údajů o Vaší stavbě a spotřebě
a následně vypracují orientační cenovou nabídku.Součástí této nabídky je specifikace materiálu a odhad roční výroby elektrické energie.

Krok 3.
Následný postup

Pokud Vás orientační cenová nabídka zaujme, budou následovat další kroky k vyřízení všech potřebných záležitostí a finální realizaci, tzn. návštěva technika, návrh smlouvy, podání žádosti o připojení k distribuční síti, vytvoření projektové dokumentace, montáž, posudek energetického specialisty a podání žádosti o dotaci.

Krok 4.
Žádost o dotaci

Řada evropských zemí podporuje přechod k udržitelnému rozvoji a zelené energii.
Na fotovoltaickou elektrárnu s panely Lindab SolarRoof lze získat dotace z programu Nová zelená úsporám. Naši odborní pracovníci Vám pomohou získat tyto dotace.

Krok 5.
Kontaktujeme provozovatele distribuční sítě

Po schválení cenové nabídky za Vás kontaktujeme společně s odbornou elektro firmou provozovatele distribuční sítě (ČEZ, PRE, e-ON), zašleme mu potřebné informace a zajistíme, aby byly před zahájením montáže střechy dodrženy příslušné předpisy a normy.

Krok 6.
Dodávka & montáž

Dodávka Lindab SolarRoof proběhne společně s ostatními prvky střechy. Dodávka bude obsahovat mimo jiné další příslušenství: fotovoltaický střídač, případně optimizéry, volitelně akumulaci (baterie). Vše je dodáno současně na uvedenou adresu.

Krok 7.
Elektrická instalace

Instalační specialisté následně provedou odbornou montáž veškeré technologie (fotovoltaické střídače, akumulátory, atd.) Na celou instalaci následně vystaví předávací protokoly, revizní zprávy a další dokumentaci. Odborná montáž obvykle trvá jeden den. V případě složitosti a nadstandardních instalačních požadavků se může tato doba prodloužit.

Krok 8.
Uvedení do provozu

Po zakončení celé instalace bude provedena následná profesionální kontrola celé instalace a zaškolení obsluhy. Vše bude zakončeno revizní zprávou dle zákona. Veškerá dokumentace Vám bude předána. Kopie předáme provozovateli Distribuční soustavy, který připojí Váš mikrozdroj do své distribuční sítě.

Krok 9.
Schválení dotace

Aby úřady mohly schválit dotaci, je nutné na příslušný úřad podat potvrzení o dokončení instalace solární střechy, včetně kopií faktur, autorizace osob, které práci provedli a fakturovali a datum instalace. Podání těchto a dalších dokladů směřujících k čerpání dotace pro Vás zajistíme.

Krok 10.
Následný provoz

Zprovozněné zařízení bude vyrábět elektřinu po mnoho let. Pro zajištění optimálního provozu doporučujeme solární panely v pravidelných intervalech kontrolovat. Díky vizuální kontrole a rychlé kontrole pomocí mobilní aplikace dostanete informaci o tom, zda nejsou některé panely znečištěné nebo se na nich nevyskytuje závada, kterou je potřeba odstranit. Monitorovací systémy Vám poskytnou kompletní přehled o kondici Vašeho mikrozdroje. Tato data máte kdykoli k dispozici prostřednictvím internetové sítě.


Jak to funguje?

Jak fungují solární panely ???

Solární panely zachycují sluneční záření a přeměňují ho na stejnosměrný proud (DC). 

Optimizéry zajišťují, že solární panely pracují po celou dobu v optimálním pracovním režimu tím, že sledují MPPT individuálně pro každý pár solárních panelů. Fungují také jako bezpečnostní vypínače stejnosměrného proudu.

Střídač pak převádí stejnosměrný proud (DC) na střídavý (AC),
který může být použit pro napájení nejrůznějších zařízení nebo pro nabíjení Vašeho elektromobilu.

Provozovatel distribuční sítě osazuje na odběrném místě elektroměr, který sleduje množství odebrané a dodané energie do distribuční sítě.

Veškerá přebytečná energie, která není spotřebovaná domácností jde do akumulační baterie, nebo do distribuční sítě, případně do virtuálního úložiště. Tuto ekologicky vyrobenou elektřinu pak může spotřebovat někdo jiný, nebo si jí můžete později vyzvednout z virtuálního úložiště a spotřebovat ve svém domě.


Často kladené otázky

Často kladené otázky ?????

Kolik energie solární střecha Lindab SolarRoof vyrábí?
Každý modul solárních panelů vyrábí přibližně 95 W/m2. Cílem je vždy na střechu Vašeho domu instalovat takový výkon, který dokážete efektivně využít. 

Kolik solární střecha Lindab SolarRoof stojí?
Celková cena závisí na typu střechy, barvě, povrchové úpravě a podílu aktivní plochy střechy. Pro základní orientaci poslouží vzorové kalkulace. Kontaktujte nás a rádi Vám připravíme podrobnou cenovou nabídku a odhad výroby elektrické energie.

Je solární střecha Lindab SolarRoof vhodná pro můj dům?
Solární panely jsou poháněny světlem, takže i během oblačných dní dokáží vyrábět elektřinu. Jejich účinnost se zvyšuje, pokud je oblačnost malá a slunce je vysoko nad horizontem. Solární střecha Lindab Solar Roof je vhodná vždy, pokud máte střechu skloněnou směrem ke slunečnímu svitu.

Kolik energie může moje střech vyrobit?
Nejlepší je navrhnout aktivní plochu Vaší střechy podle Vaší současné nebo předpokládané potřeby elektrické energie. Uvažujte s tím, že na každý 1 kW potřebujete aktivní plochu o velikosti přibližně 13-15m2.

Za jak dlouho se vynaložená investice vrátí?
Výroba energie Vaší solární střechy Linab SolarRoof je ovlivněna místem, na kterém se nachází Váš dům, sklonem střechy, polohou slunce a podílem  aktivní plochy střechy. Tyto faktory společně s cenou elektřiny od Vašeho současného poskytovatele a výší dotace mají přímý vliv na dobu návratnosti investice. Pokud požádáte o vypracování cenové nabídky na solární střechu Lindab SolarRoof, dostanete současně s cenovou nabídkou i odhad množství vyrobené elektrické energie.

Lze solární panely instalovat na stávající střechu?
Solární střechu Lindab SolarRoof nabízíme jako ucelený balíček a solární panely jsou přímo spojeny s prvky plechové střešní krytiny Lindab v řízeném prostřední výrobní haly bez prachu, nečistot a vlhkosti. Také veškeré příslušenství pro solární střechy Lindab SolarRoof je vyráběno na zakázku, aby co nejlépe splňovalo funkční a estetické požadavky a byl zajištěn perfektní výsledek. 

Jak se vyrobená elektřina přenáší?
Všechny spoje jsou provedeny pomocí rychlospojek MC4, které se používají pro propojení solárních panelů s optimizéry a následně s fotovoltaickýcm střídačem. Střídač je dále propojen s hlavní rozvaděčem elektro ve Vašem domě, takže můžete čistou energii spotřebovávat přímo ve Vašem domě. Je možné též připojit bateriový set, který umožní akumulovat vyrobenou elektřinu ze slunce a spotřebovat jí například v noci, nebo si zajistit částečnou nezávislost v případě výpadku Distribuční sítě.

Jaká je životnost mého solárního systému?
Technická životnost našich solárních panelů je přes 30 let. Solární panely mohou samozřejmě vyrábět elektřinu i po uplynutí této doby. 

Jaká je záruční doba?
Plechová střešní krytina má standardní záruku Lindab, která je různá podle povrchové úpravy a vlivů prostředí. Záruka na solární panely je poskytována 10 let na výrobek a 25 let na účinnost panelu a jeho výrobu elektřiny (10 let musí mít panel alespoň 90% původní účinnosti a 25 let musí mít panel alespoň 80% původní účinnosti).

Je můj solární sytém LindabSolarRoof vhodný pro udělení dotace?
V našem procesu nákupu solární střechy, který má 10 kroků, jsou uvedeny potřebné informace pro Vaši cestu k nové solární střeše Lindab SolarRoof, jakož i kdy a kde lze žádat o dotace.

Jak si mohou solární střechu Lindab SolarRoof zakoupit?
Neváhejte nás kontaktovat pomocí odkazu v části kontakty, kde jsou k dispozici pokyny pro rychlý a efektivní nákup solární střechy. Rádi Vám poskytneme pomoc a potřebné informace a nákup Vaší solární střechy SolarRoof Vám v nejvyšší možné míře usnadníme.

 

       


Mám zájem o Lindab Solar Roof

*Toto pole povinné
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracovnámím osobních údajů.