Okapový systém

Legenda mezi okapy

 

Lindab  je  největším  výrobcem  odvodňovacích  systémů  ve  Skandinávii.  V  České  republice  dodává okapy na stavby všeho druhu  od  roku  1993. Odvodňovací  systém  Lindab  byl  jedním  z  prvních  produktů svého druhu na českém trhu a velmi brzy si získal oblibu a pevnou pozici mezi zákazníky a stal se jedním z nejprodávanějších systémů odvodnění na trhu. Dlouholetá zkušenost a úzká spolupráce se špičkovými odborníky i konečnými uživateli umožňuje nalézat stále nová, chytřejší a dokonalejší řešení. 

Dokonale sladěné

 

Okapy mohou nenápadně doplňovat celkovou barevnou kompozici domu, nebo se stát výrazným a odvážným prvkem dotvářejícím originální podobu celé stavby.

Systém je vhodný ke všem typům střech - k plechové, skládané i k zelené. 

Povrchová úprava Elite


Pokud hledáte materiál s nekompromisními vlastnostmi a životností, je systém s povrchovou úpravou Elite ta nejlepší volba!  Díky unikátnímu  složení  dosahuje  vynikajících  výsledků a zajistí dokonalý vzhled a ochranu po dlouhá desetiletí. Povrchová úprava Elite má jemně strukturovaný povrch a vyniká v odolnosti proti mechanickému poškození, ochraně oceli proti korozi i UV stabilitě a  lépe  odolává  prostředí  se  znečištěným  ovzduším.  Použití  tohoto materiálu je široké od okapového systému přes taškové krytiny, trapézové plechy až po plech, který je určen pro složitější strojové nebo mechanické zpracování.

Jedinečné vlastnosti 

vynikající ochrana proti UV záření a znečištěnému ovzduší
nejlepší ochrana proti korozi
největší barevná stabilita
vysoká odolnost vůči mechanickému poškození
nejdelší předpokládaná životnost
atraktivní odstíny

Automatizovaná výroba ve Švédsku, unikátní přesnost výroby

Rainline je vyráběn plně automatizovanou technologií za použití nejmodernějších výrobních linek. Díky tomu je vyjímečný přesností všech prvků. ptoro se snadno a rychle montuje.

 

Technologie výroby z předlakované oceli

Jeho jedinečnost mimo spočívá také v technologii výroby z předlakované oceli.  Povrchová úprava Elite je na nanášena ještě před tvarováním prvků, proto je rovnoměrná a chrání ocelový plech i ve spojích a na méně dostupných a namáhaných místech.

10 odstínů v povrchové úpravě Elite
pro snadnou volbu

 

Ocelový, žárově pozinkovaný plech s ochrannou barevnou vrstvou po obou stranách zaručuje vysokou odolnost proti povětrnostním vlivům, velmi dobrou ochranu proti korozi a přirozeně trvanlivou a přitažlivou stálobarevnou povrchovou úpravu. U okapového systému Rainline můžete volit  z 9 barevných odstínů včetně 2 metalických a pokoveného povrchu MagesticTM.

Sladění okapů  s  barevným  pojetím  domu  je  jednoduché. Mohou nenápadně doplňovat celkovou barevnou kompozici  domu,  nebo  se  stát  výrazným a  odvážným  prvkem dotvářejícím originální podobu celé stavby.

Stavebnicový systém se snadno montuje

 

Promyšlený do posledního detailu. Většinu prvků lze osazovat díky upínacím  patentům  velmi  rychle.  Chytře vymyšlené  detaily  jednotlivých  prvků  usnadňují  a urychlují instalaci, ale také zajišťuji 100% funkčnost celého systému. Prvky systému Rainline jsou naprosto přesné a díky tomu se při montáži na sebe snadno nasazují a velmi pevně drží. Spoje díky tomu není třeba lepit, letovat a nýtovat. U prvků, kde je potřeba zajistit těsnost spoje, je použito těsnění z materiálu EPDM.

Montáž je snadná, rychlá a sestavený systém odvodnění je 100% funkční, pevný a kompaktní.

Lindab MagesticTM 

využívá unikátní technologie povrchové úpravy na bázi zink-magnezia. Extrémně korozivzdorný povrch s přirozeným stárnutím, testovaný v solné komoře s velmi náročnými podmínkami, poskytuje maximální ochranu vůči povětrnostním vlivům.


Více vydrží – a přitom méně zatěžuje životní prostředí. 

Povrchová úprava ze speciální slitiny je tvořena z 94,5 % zinkem, z 3,5 % hliníkem a z 3 % magneziem, certifikovaný i do extrémních klimatických podmínek. Těmi je nejen prostředí s vysokou vlhkostí a koncentrací soli, ale i zásadité lokality – např. farmy a zemědělské provozy.

 

Pouze u Lindab můžete vybírat z barevné škály více než 100 barevných odstínů

 

Máte rádi výrazný kontrast, nebo když to spolu pěkně ladí? Fantazii se meze nekladou  a je jen na Vás jakou barvu okapů pro svůj  dům zvolíte. Nyní můžete mít s Lindab Rainline RAL okapy v jaké barvě chcete! Vybírejte si z nabídky více než 100 barev!

Přizpůsobte barvu okapů tón v tónu Vaší stavby nebo vytvořte neotřelý kontrast - volba je na Vás!