hotlinePo - Pá 7:30 - 16:00 hod.

+420 724 862 814

19.9.2019

Redakce odborných stavebních stavebních portálů TZB-info a ESTAV.cz vysílají z veletrhu For Arch svůj online přenos. Jeho obsahem jsou rozhovory se zajímavými osobnostmi ze stavebnictví a souvisejících oborů. O novince společnosti Lindab, solární střeše, hovořil Petr Matoušek, produktový manažer společnosti Lindab.

Svůj nový koncept střechy s integrovanými fotovoltaickými panely společnost Lindab představila letos v létě. Za krátkou dobu po představení na trhu vyvolal tento koncept ohromný zájem z řad odborné i laické veřejnosti. Tenkovrstvá fotovoltaika je přímo součástí střechy Lindab, nikde z ní nevyčnívá a při tmavých odstínech střechy není ani vidět, je tedy nejen výkonná ale také velmi estetická.

Střecha se montuje stejně jednoduše jako jiná plechová střecha, elektrikář pak jen zapojí kabely na svá místa. Váha střechy s fotovoltaikou vzroste o pouhé 2 kg na metr čtvereční. Fotovoltaika využívá technologie CIGS, která umožňuje pohlacovat širší světelné spektrum, má obvykle výkon okolo 5 kW a lze na ni čerpat dotace z Nové zelené úsporám.

Pro shlédnutí videa klikněte na obrázek: