Povrchové úpravy

Kvalita a design nesou značku Lindab


Stavební komponenty Lindab jsou vysoce kvalitní výrobky ze švédského ocelového plechu, vyvíjené špičkovými švédskými odborníky a designéry. Nejen kvalita a funkčnost, ale právě i design je důležitým parametrem střech Lindab.

Design našich střech je tvořen i povrchovou úpravou, díky níž jsou střechy nejen odolné vůči mechanickému poškození a výborně čelí vnějším vlivům (UV záření, extrémní teploty či znečištění ovzduší), ale také atraktivní a krásné.

Základní povrchovou úpravou střech od Lindabu, dostupnou v nejširší škále barev a v lesklé struktuře povrchu, je CLASSIC. Protože je však Lindab již 60 let průkopníkem v oboru střešních krytin a aspiruje u nich na nejvyšší úroveň kvality, udržitelnosti a bezpečnosti, chce majitelům domů vždy přinášet něco navíc. Tím je povrchová úprava PREMIUM MAT. Rozhodnete-li se pro tuto prémiovou úpravu krytiny, získáte ještě vyšší kvalitu a delší záruku.
To vše přitom jen s malým cenovým navýšením oproti základní povrchové úpravě CLASSIC.

Povrchovou úpravu PREMIUM MAT najdete na profilovaných střešních krytinách Lindab Topline, Lindab Mega, Lindab Ideal, Lindab SRP Click a Lindab Seamline. Střechy s touto úpravou mají atraktivní matný vzhled se sníženým stupněm lesku. Povrchová úprava je silnější – 30 až 50µm oproti základním 25 µm a patří do třídy korozivní odolnosti RC4. Vyznačují se zvýšenou odolností nejen proti korozi, ale také proti UV záření a znečištěnému ovzduší např. v městských průmyslových aglomeracích. Jsou velmi odolné také vůči mechanickému poškození či poškrábání při montáži, užívání a údržbě. Lindab je dodává v pestré škále nejžádanějších barevných odstínů od cihlově červené přes břidlicově šedou až po černou. Barvy si i na ostrém slunci či při prudkých deštích drží stálost - nevyšisují ani nevyblednou.

Povrchová úprava PREMIUM Mat je zlatá střední cesta s výborným poměrem ceny a užitné hodnoty pro majitele domů, kteří chtějí vyšší než standardní kvalitu, ale musí přitom zohlednit své finanční možnosti.

Povrchové úpravy Lindab

Lindab Classic
CLASSIC

je z
ákladní povrchová úprava dostupná v nejširší škále barev a lesklé struktuře povrchu.
Jde o nejčastěji využívanou povrchovou úpravu s vynikajícím poměrem ceny a užitné hodnoty. Výrobky z materiálu s povrchovou úpravou Classic se pro své dobré vlastnosti a příznivou cenu hodí na opláštění administrativních budov, průmyslových objektů, hal a skladů, ale také obytných budov a rodinných domů.

VÍCE o povrchové úpravě CLASSIC

 

 

 

 

PREMIUM Mat 

je inovovaná povrchová úprava krytin Lindab, která představuje výrazně vyšší kvalitu a delší životnost za poměrně nízký příplatek oproti povrchu základnímu. Povrchová úprava Premium Mat poskytuje vysokou odolnost proti UV záření a díky tomu jsou barvy krytin vysoce stabilní a poskytují dokonalý vzhled střechy po dlouhá desetiletí. Poskytuje vysokou ochranu proti korozi a tím zajišťuje mnohem delší životnost. Krytiny jsou odolnější na mechanické poškrábání než krytiny s obvyklými povrchy a jsou vysoce odolné jak v běžném prostředí, tak v oblastech s nadprůměrně znečistěným ovzduším. Vyšší mechanickou odolnost oceníte již ve fázi montáže krytiny, kdy je díky povrchu PREMIUM Mat méně náchylná na poškrábání při manipulaci.

VÍCE o povrchové úpravě PREMIUM Mat

 

 

 


ELITE
pokud hledáte materiál s nekompromisními vlastnostmi a životností, jsou výrobky s povrchovou úpravou Elite ta nejlepší volba! Díky unikátnímu složení dosahuje vynikajících výsledků ve všech důležitých parametrech a zajistí dokonalý vzhled a ochranu po dlouhá desetiletí. Povrchová úprava Elite má jemně strukturovaný povrch a vyniká v odolnosti proti mechanickému poškození, ochraně oceli proti korozi i UV stabilitě a lépe odolává prostředí se znečištěným ovzduším. Použití tohoto materiálu je široké: od okapového systému přes taškové krytiny, trapézové plechy až po plech, který je určen pro složitější strojové nebo mechanické zpracování.

VÍCE o povrchové úpravě ELITE

 

 

 

 

 

Lindab Durafrost
Durafrost
je zcela novým materiálem odvozeným od řady Elite.
Nový povrch má vylepšenou odolnost a také moderní, matný a strukturovaný povrch. Materiál Durafrost je dostupný v šedých odstínech a je velmi vhodný pro střešní i stěnové konstrukce. Díky matnému povrchu nejsou na povrchu viditelná zvlnění plechu, která jinak nelze technologicky vyloučit a pro falcované krytiny jsou obecně typická. Díky sníženému odrazu světla se tyto nerovnosti na Durafrostu nezobrazují. Jádro materiálu tvoří měkký plech třídy DX52. Míra zinkování je 350 g/m2.

VÍCE o povrchové úpravě Durafrost

 

 

 

 

Magestic
je jediným zástupcem materiálů Lindab, který není opatřen lakovou vrstvou, ale pokovením. Inovativní řešení nahrazuje zastaralé pozinkování a částečně také používaný Aluzink.
Nový povrch Magestic je založený na bázi zinku a hořčíku a dosahuje mimořádné korozivní odolnosti. Zůstává po celou dobu životnosti ve své přírodní formě, nenatírá se. Postupně získává šedou patinu. Během cca 4-5let se povrch materiálu změní do středně šedé barvy. Pokovení je provedeno v nadstandardní gramáži 310 g/m2. Směs pokovení je navíc účinnější než běžný pozink. Tento druh výrobku vykazuje velmi vysoké korozivní odolnosti a díky tomu se používá v přímořských oblastech, kde jiné materiály trpí vzdušnou salinitou. Výhodou při zpracování je absence povrchové úpravy, takže práce s tímto materiálem je identická jako s pozinkem nebo mědí.

VÍCE o materiálu MAGESTIC

 

 

 

Máte zájem o produkty Lindab?

Napište nám, co pro Vás můžeme udělat. Co nejdříve pro Vás připravíme nezávaznou nabídku.

PoptávámŘeším