Okapy Lindab Magestic

Okapy s unikátní antikorozní povrchovou úpravou na bázi magneziové galvanizace

 • univerzální vzhled ladící s každým materiálem a barvou
 • atraktivní patina přirozeným stárnutím
 • unikátní technologie ochrany oceli
 • ověřená antikorozní ochrana
 • schopnost samoobnovy
 • velmi příznivá cena
 • záruka 20 let 
 •  

  Lindab MagesticTM poskytuje tyto výjimečné vlastnosti: 

  Lindab MagesticTM yužívá unikátní technologie povrchové úpravy na bázi zink-magnezia. Extrémně korozivzdorný povrch s přirozeným stárnutím, testovaný v solné komoře s velmi náročnými podmínkami, poskytuje maximální ochranu vůči povětrnostním vlivům. Více vydrží – a přitom méně zatěžuje životní prostředí: jde o ekologicky přívětivý materiál (povrchová úprava ze speciální slitiny je tvořena z 94,5 % zinkem, z 3,5 % hliníkem a z 3 % magneziem), certifikovaný i do extrémních klimatických podmínek. Těmi je nejen prostředí s vysokou vlhkostí a koncentrací soli, ale i zásadité lokality – např. farmy a zemědělské provozy.

  Unikátní technologie ochrany oceli

  Nová technologie umožnila vývoj inovativního materiálu na bázi magnezia, který vytváří na povrchu ocelových plechů stabilní bariéru chránící pórovitou strukturu zinku před napadením korozí.

  Jak to funguje?

  Složení zinkové povrchové úpravy použité pro výrobky MagesticTM je vylepšeno přidáním 3 % magnezia a 3,5 % hliníku. Běžné pozinkování má pórovitou strukturu, magnezium však vytváří kompaktní, uzavřenou strukturu povrchové úpravy s vysokým stupněm odolnosti proti korozi. Funguje jako stabilní bariéra zabraňující pronikání agresivních, korozivních látek k ocelovému jádru.


  Ověřená antikorozní ochrana

  Materiál byl dlouhodobě testován v solné komoře. Tyto zkoušky a testy prokázaly, že MagesticTM nabízí nejvyšší stupeň ochrany ze všech metalických antikorozních povrchových úprav ocelových materiálů. Magestic má více než 20x vyšší odolnost proti korozi než standardní žárové pozinkování.

  Nejvyšší stupeň ochrany z dostupných antikorozních úprav oceli

  Zkouška postřikem slaným roztokem prokázala více než 20x vyšší odolnost proti korozi, než běžné pozinkování 275g/m2.

  Schopnost samoobnovy

  Galvanická povrchová úprava přirozeně v omezené míře migruje a díky tomu dokáže automaticky potlačit vznik červené rzi vznikající na řezaných hranách a na povrchu poškozeném škrábanci. Magnezium je více anodické než zinek a díky tomu je samoobnovitelná funkce povrchové úpravy MagesticTM aktivnější než u standardní galvanizace.

  Přirozené stárnutí

  Nelakované kovové střešní žlaby přirozeně organicky stárnou v závislosti na prostředí, ve kterém jsou instalovány. Magestic získá po 1 až 5 letech po instalaci atraktivní, kovově šedou patinu.

  Mimořádně šetrný k životnímu prostředí – menší spotřeba zinku

  Pozinkovaná ocel je sama o sobě materiál, který je ze všech systémů používaných pro střešní žlaby nejvíce šetrný k životnímu prostředí.

  Díky přidání malého množství magnezia do zinku lze současně snížit množství použitého zinku. Ve srovnání s žárovým zinkováním se do půdy dostává  o 25 % méně zinku.

Reference