Bezpečnostní prvky střech

Bezpečnost pro všechny a v každém počasí

Součástí kompletního střešního systému Lindab jsou také prvky, které zajišťují bezpečnost. Jde zejména o zajištění bezpečného pohybu osob na střeše. Současně chrání střechu a přilehlé prostory před náporem sněhu a ledu v zimním období.

K tomu slouží systém Lindab Safety. Ten tvoří škála výrobků z pozinkované či lakované oceli – střešní lávky, žebříky, sněhové zábrany instalované v jedné nebo více řadách za sebou podle sněhového zatížení a délky střechy. V potaz je třeba brát také to, zda má střecha více úrovní (přístavby, vikýře apod.) 

 

Střecha jako pracoviště...

 

Není mnoho pracovišť, která jsou vystavena vlivům počasí, tak jako střecha. Přesto je střecha pro mnoho profesí běžným pracovním místem. Klempíř, kominík a pokrývač se po střeše pohybují denně - v dešti, ve sněhu a ve větru. Střecha jako pracovní místo znamená zvýšené riziko nehod. Bezpečnostní prvky střech Lindab Safety tvoří kompletní systém, který splňuje současné požadavky na zabezpečení pohybu osob po střeše současně chrání střechu samotnou a její bezprostřední okolí například při sesuvu sněhu a podobně.

 

      

Obsahují řadu prvků v pozinkovaném nebo lakovaném provedení vhodně kombinovatelném se střešní krytinou, včetně kotvící techniky pro všechny typy střešních krytin Lindab. Systém je vyvinutý a certifikovaný podle přísných skandinávských předpisů.

 

Lindab Safety pro každou střechu

Lindab Safety je sortiment použitelný pro všechny běžné typy střech z všeobecně používaných materiálů. Jednotlivé prvky splňují požadavky evropských bezpečnostních norem. Lindab Safety je zároveň jednoduchý a montážně nenáročný materiál, což snižuje také finanční náročnost celého systému.
Systém Safety obsahuje sněhové zábrany, střešní lávky, střešní a stěnové žebříky včetně doplňků a kotvícího materiálu. Sněhové zábrany jsou doporučeny a mnohdy také předepsány projektem pro střechy o sklonu vyšším než 10°. Sněhové zábrany Lindab Safety jsou tvořeny dvojicí trubek trubek ∅ 32 mm. Délka trubek je 3 m a konce jsou uzpůsobeny pro vzájemné napojení zasunutím. Trubky jsou osazeny do konzol, které se liší dle druhu krytiny.