hotlinePo - Pá 7:30 - 16:00 hod.

+420 724 862 814

16.9.2020

Střešní systém Lindab SolarRoof získal v Dánsku ocenění Energy Prize 2020

Elegantní střecha, která umí vyrábět elektřinu – a ještě k tomu neviditelně. Že máte do střechy domu již integrované vysoce účinné solární panely vyrábějící energii, totiž na první pohled vůbec nepoznáte. To vše je střešní systém Lindab SolarRoof. Jeho nadčasovost a využití nejmodernějších technologií nejen pro ekologicky udržitelnou výstavbu, ale také úsporu energií a financí, nyní ocenili i v Dánsku. V zemi, kde má ohleduplnost k životnímu prostředí dlouhou tradici, a tak se zde uznání dočkají opravdu jen ti nejlepší.

Systém Lindab SolarRoof získal cenu Danish Building Centres´ Energy Prize 2020. Jde o prestižní ocenění dánského stavebního průmyslu. To se uděluje každé dva roky výrobcům takových stavebních komponent, které přispívají k významným energetickým úsporám (např. při spotřebě elektrické energie nebo při vytápění) či využívají alternativní obnovitelné zdroje při výrobě a využívání produktu. Lindab SolarRoof získal letos ocenění za kombinaci vysoce kvalitní, zavedené technologie výroby ocelových střešních krytin s nejnovější technologií využívání sluneční energie.

„Na cenu Energy Prize 2020 jsme velmi hrdí. Systém SolarRoof je totiž ukázkovým příkladem inovativnosti Lindabu. Toho, že výsledkem našeho průběžného výzkumu a vývoje jsou řešení, reagující na nově vznikající požadavky trhu. Solární panely na střeše samozřejmě nejsou ničím novým. My jsme ale chtěli vyvinout takový systém, který oproti těm stávajícím splní i vysoké nároky na estetiku a eleganci. Potenciálu ve využívání střešních solárních panelů jsme si byli dobře vědomi – včetně toho že dosud není využíván naplno. Řada architektů a majitelů domů sice sluneční energii chtěla využívat k výrobě zelené elektřiny, ale odrazoval je od toho vzhled tradičních solárních panelů. Ty totiž nevypadaly na střechách příliš lichotivě. Systém Lindab SolarRoof je založen na tom, že do krytin Lindab Seamline a Lindab SRP Click jsou tenkovrstvé solární panely o tloušťce pouhé 2 mm integrovány už ve výrobě. Vytvářejí tak komplexní, plně funkční systém, který navíc na střeše skvěle vypadá a je plně v souladu i s těmi nejnáročnějšími požadavky na vzhled střechy. Přitom je montáž systému SolarRoof s integrovanými solárními panely stejně jednoduchá jako u běžných lehkých střešních krytin,“  říká Magnus Dahlberg, obchodní a výrobní manažer divize Lindab Profil mateřského koncernu Lindab ve Švédsku.