Zobrazit menu

Aktuality

Kompletní ceník výrobků Lindab

2018-11-05 09:45:39

Nový, ucelený ceník Lindab Pro Vaše pohodlné vyhledávání a lepší orientaci v sortimentu jsme vytvořili  …

Vybírejte okapy Lindab na nové webové stránce!

2018-06-26 10:43:30

Vybíráte okap pro svou střechu? Potřebujete získat informace a vidět obrázky, jak okapy Lindab vypadají? Ať už hledáte okapy ke …

POZOR! Akční nabídka

2018-06-08 16:10:50

Pokud potřebujete novou střechu, využijte nabídky na 30% krytinby zdarma při nákupu kompletního střešního systému. Podívejte se na …

Radosti se střechou

Radosti se střechou

10 otázek a 10 odpovědí

Při výběru krytiny je důležité zohlednit minimální spád, tvar střechy, únosnost krovu, prostředí, ve kterém se stavba nachází atd.  Na následujících řádcích najdete odpovědi na deset nejčastějších otázek ohledně použití bezúdržbové plechové krytiny Lindab.

Na montáž bezúdržbové krytiny Lindab středně velkého rodinného domu stačí několik dnů. Prokázaná životnost je přitom minimálně 40 let, v závislosti na podmínkách jakým je vystavena. To vše bez nutnosti natírání nebo jiné zvláštní údržby. Všechny krytiny s povrchovou vrstvou z HB polyesteru mají od letošního léta prodlouženou záruku z 15 ti na 30 let.

Proč zvolit plechovou střechu

Lindab nabízí 4 typy lehkých střešních krytin se vzhledem klasické či románské tašky, které nevyžadují natírání ani jinou údržbu. Vybírejte z více jak 25 barev v úpravě mat, polomat a lesk.

 1. 1) Proč se krytina Lindab prezentuje jako bezúdržbová?

Lehké střešní krytiny Lindab jsou vyráběny z vysoce kvalitního žárově pozinkovaného ocelového plechu o tloušťce 0,5mm, který je chráněn vícevrstvou technologií postupného nanášení reaktivní vrstvy, základní vrstvy a finální vrstvy Polyesteru typu Classic, Premium či Elite. Ochranná vrstva dává spolu s ocelovým jádrem střešní krytině Lindab odolnost a pevnost, díky kterým velmi dobře čelí náročným klimatickým podmínkám. Barevná povrchová úprava tedy nejen chrání ocelové jádro před korozí, ale také krytině dodává na atraktivitě z hlediska možnosti kombinování barev střechy s fasádou, okapy atd. Krytinu není třeba natírat ani jinak ošetřovat. Povrch krytin je naprosto hladký a neposkytuje prostor pro zachytávání nečistot, proto není nutná téměř žádná údržba.

 

 1. 2) Do jakých klimatických podmínek je krytina vhodná?

Krytina Linda byla vyvinuta ve Švédsku, aby odolávala drsným podmínkám Skandinávie. Je velmi odolná a trvanlivá. Proto je vhodná téměř do všech podmínek, pro oblasti s vyšší nadmořskou výškou je plechová krytina vzhledem ke svým vlastnostem téměř předurčena. Jednou z největších výhod krytiny Lindab je její nízká hmotnost, která představuje pouhých 5 kg/m2. Ve srovnání s váhou betonové tašky může hmotnostní rozdíl činit na 100m2 střešní plochy i 4 tuny. Nízká váha je velkou výhodou při dimenzování krovu, rekonstrukcích i základů lehkých montovaných novostaveb. Díky tomu, že její povrch je hladký, nánosy sněhu v zimních obdobích plynule sjíždějí ze střechy a nezatěžují ji svou vahou. Navíc krytina se dodává v pásech, které jsou široké 1m a dlouhé až 6m, a tak se na střeše oproti skládané krytině vyskytuje opravdu minimální množství spár.

Ocelový plech je pokrytý barevnou povrchovou úpravou, která zajišťuje vysoce estetický vzhled a současně chrání ocelové jádro proti korozi. Ochranné vrstvy Polyester nebo HB Polyester dávají spolu s ocelovým jádrem krytinám Lindab odolnost a pevnost, díky které velmi dobře čelí náročným podmínkám, kterým jsou vystaveny nejen v chladné Skandinávii, ale i v našich klimatických pásmech.

 1. 3) Je krytina vhodná i pro starší objekty?

Lehká krytina je ideálním řešením pro rekonstrukci většiny střech, dokonce i z azbestocementových šablon, kde je použití těžkých krytin vyloučeno. V případě rekonstrukce střech, kdy betonovou nebo pálenou krytinu nahradíme lehkou krytinou Lindab a odlehčíme tak staré konstrukci krovu, se často vyhneme nutné výměně nedostatečně dimenzovaných částí dřevěného skeletu krovu. Díku tomu, že krytina tvarově připomíná skládané tašky, je zároveň zachován charakter budovy a soulad s okolní zástavbou.
Všechny krytiny s povrchem z HB polyesteru má navíc od letošního roku prodlouženou záruku na 30 let namísto původních 15.

 1. 4) Jaký je minimální sklon střechy, na který lze krytinu použít?

Profilovanou střešní krytinu lze používat již od 14°. Tento spád je zvolen vzhledem k dostatečnému odtoku vody a zamezení usazování nečistot na povrchu krytiny. I při takto nízkých sklonech tvoří krytina vodotěsný plášť. To je zaručeno přesnou profilací krytiny během výroby na výrobních linkách, které jsou pravidelně seřizovány, a tím je zajištěno velmi přesného zpracování taškových tabulí. Díky tomu do sebe taškové tabule přesně zapadají, není třeba korigovat nepřesnosti během pokládky a výsledná střešní plocha vytváří celistvý vodotěsný plášť bez viditelných míst napojení. Nejen přesnost výroby, ale také systém pojistných vodních drážek zaručuje dokonalou vodotěsnost. Krytina Lindab Topline je opatřena dokonce dvěma pojistnými vodními drážkami, které zamezuji zatečení pod krytinu v místě přeložení. Výška vlny se u různých typů pohybují od 27 mm až po 48 mm u taškové tabule Goodlock.

Zákazníkům preferujícím krytinu s výrazným vzhledem za dostupnou cenu je určena Lindab Rova Mega. Cenově dostupná krytina z odlišující se od ostatních výrazným vzhledem v románském stylu, váží pouhých 5 kg/m V nabídce je ve 14 barvách, 6 matných odstínech. Pro krytinu Mega je typická snadná montáž, bezúdržbovost a použití na sklony od 14°, což je 1/10 váhy skládané krytiny. Výška vlny je 30mm.

 1. 5) V jakých rozměrech se profilovaná krytina dodává?

Krytina je vyráběna přesně na míru krovu podle kladečského plánu, který je zpracován na technickém oddělení firmy Lindab. Minimální délka krytiny je 540mm, max. délka je 6140mm a stavební šířka je 1000 -1120 mm. Maximální délka je stanovena s ohledem na to, aby se krytina při manipulaci neprohýbala. Pokládka krytiny je díky velkým dílům velmi snadná a rychlá, což ocení nejen montážní firma, ale v důsledku především majitel, který je dočasně bez střechy nad hlavou. Návrh kladečského plánu je součástí bezplatné služby společnosti Lindab. Na montáž střešního systému Lindab pro středně velký rodinný dům stačí několik dnů.

 1. 6) Jak krytinu objednat?

Nechte si zpracovat kladečský plán s výpisem materiálu. Technické oddělení firmy Lindab nabízí klempířům i konečným zákazníkům zpracování cenových nabídek a přesných cenových výpočtů včetně přehledného kladečského plánu. Rozpočty jsou zpracovány interním počítačovým programem pro každého individuálního zákazníka. Kontaktujte obchodně technické oddělení Lindab na telefonních číslech – 233 107 207 nebo 208, technici se s Vámi domluví na způsobu zaslání podkladů, nabídku zdarma zpracují a zašlou e-mailem nebo faxem.

 1. 7) Jak správně zaměřit střechu?

  V případě že není k dispozici projektová dokumentace, je nutné střechu zaměřit. Krytina je vyráběna přesně na míru krovu a to s přesností na centimetry. Proto je důležité dodat pro výpočet podklady s přesnými rozměry. Na obrázku je dobře vidět, jaké rozměry jsou potřebné pro přesný výpočet.
  V případě, že jsou v ploše střechy prostupy (střešní okno, komín atd.), je třeba uvést rozměr otvoru a
  vzdálenost od štítové a okapové hrany. 
  Díky přesnému zaměření a výpočtu můžete na střešní krytině výrazně ušetřit a usnadnit si práci s pokládkou.

   

  Jak správně zaměřit střechu

  1. 8) Je možné pokládat krytinu přímo na bednění

  A/ V zásadě je možné klást krytinu přímo na bednění, jedná-li se o nezateplené podkroví s nevětranou střešní skladbou. Je však nutné dávat pozor, abyste se šroubem netrefili do mezery v bednění!! Krytinu však lze pokládat na klasické laťování stejné jako u skládané krytiny.
  Celistvý plášť zabraňuje zafukování vody, sněhu, prachu a na rozdíl od skládané krytiny dovoluje použití krytiny na střechu s minimálním sklonem 14°, a to bez nutnosti bednění a použití těžkých asfaltových pásů nebo pojistné hydroizolace pro zajištění vodotěsného podstřeší, čímž se opět snižují celkové náklady na stavbu.

  1. 9) Jak řešit provzdušnění zateplení plechové střechy v obytném podkroví?

   U obytného prostoru se použití plechové krytiny řídí v podstatě stejnými pravidly jako jiné krytiny a komponenty skladby jsou také stejné. Nejspodnější funkční vrstva skladby (nejblíže interiéru podkroví)  je v běžném případě parozábrana – nebo také fólie omezující prostup vodní páry do skladby. Současně chrání zespodu tepelnou izolaci – ta musí zůstat za všech okolností suchá. Nad tepelnou izolací se umisťuje difúzní fólie, která chrání izolaci naopak svrchu. Fólie je fixována kontralatěmi na kterých je běžné latění a samotná krytina. Prostorem latí a kontralatí probíhá odvětraná štěrbina, která odděluje krytinu od skladby. 
   Bližší informace naleznete v montážním návodu na lehké střešní krytiny Lindab a v normě ČSN 73 1901.

   1. 10) Co znamená zámková skladba střešní krytiny a jaké jsou její výhody?

   Tuto metodu nabízí jediná krytina – jedná se Lindab Rova GOODLOCK. Tuto krytinu lze pokládat okamžitě z palety, bez kladečského plánu.  Montážníkům přináší jednoznačnou výhodu demonstrovanou heslem: „Vyber – odvez – postav“.  Je unikátní tím, že se nešroubuje v ploše, šrouby jsou překryté samotnou krytinou, což představuje jiný způsob ochrany před zatékáním a eliminuje se tím působení povětrnostních vlivů na životnost krytiny. Pro bezvadný výsledek je důležitá pokládka okapového lemování a startovacích šablon, na které následně navazuje celá střecha. Další šablony se pak jednoduše zachytí o startovací díly pouhým zatlačením směrem nahoru pomocí zámku „LOCK“. Následně se na vyznačených místech díly připevní šrouby k latím. Nakonec se rozměrově upraví šablony v místech hřebenu, u oken a tam, kde je nutné díly zkrátit. Praktičnost šablon o rozměru 0,88m2  spočívá také v možnosti krytinu pokládat okamžitě z palety, bez kladečského plánu a snadné dostupnosti díky výrobě a okamžitým skladovým zásobám v ČR. Atraktivní a výrazně plastický vzhled s nejvyšší vlnou na trhu 48 mm dělá krytinu Lindab Rova Goodlock nerozeznatelnou od klasické skládané krytiny.

    

   Atraktivní a výrazně plastický vzhled s nejvyšší vlnou na trhu 48 mm dělá krytinu Lindab Rova Goodlock nerozeznatelnou od klasické skládané krytiny. Tato krytina je unikátní tím, že se nešroubuje v ploše a odpadají tedy obavy zákazníků ohledně zatékání v místech kotvení. Ta jsou v tomto případě totiž překryty samotnou krytinou, čímž se také maximálně eliminuje působení povětrnostních vlivů na životnost krytiny. Praktičnost šablon o rozměru 0,88m2 spočívá také v možnosti krytinu pokládat okamžitě z palety, bez kladečského plánu a snadné dostupnosti díky výrobě a okamžitým skladovým zásobám v ČR.