Zobrazit menu

Aktuality

Kompletní ceník výrobků Lindab

2018-11-05 09:45:39

Nový, ucelený ceník Lindab Pro Vaše pohodlné vyhledávání a lepší orientaci v sortimentu jsme vytvořili  …

Vybírejte okapy Lindab na nové webové stránce!

2018-06-26 10:43:30

Vybíráte okap pro svou střechu? Potřebujete získat informace a vidět obrázky, jak okapy Lindab vypadají? Ať už hledáte okapy ke …

POZOR! Akční nabídka

2018-06-08 16:10:50

Pokud potřebujete novou střechu, využijte nabídky na 30% krytinby zdarma při nákupu kompletního střešního systému. Podívejte se na …

Nadčasová střecha Lindab Click

Lindab Click – moderní střecha pro každý dům
Unikátní krytina Lindab Click je velmi podobná tradiční falcované střešní krytině, vyznačuje se ale výrazně snazší montáží. Díky svým vlastnostem, technickým parametrům a vzhledu je vhodná pro všechny druhy klasicky i  moderně architektonicky pojatých staveb.

Originalita výrobku Click

Krytina Click je založena na moderním způsobu spojování plechu na zacvakávací drážku. Myšlenka je ukryta v předpružené přesně profilované drážce, která po uzamčení vytvoří těsný a pevný spoj, což je pro střešní krytinu základní vlastností. Krytinou Click dosahujeme téměř identických výkonů jako s klasickou drážkovou krytinou, ale s minimální montážní náročností. Pro instalaci krytiny není třeba speciální stroje nebo nářadí. Snadná montáž pak představuje významnou úsporu nákladů.

Tvarování drážky je provedeno tak, aby v drážce byla podélná dutina přerušující vzlínavost vody. U paty drážky je vyprofilován výstupek, o který se opírá vedlejší lamela a tvoří prostor pro montážní šrouby. Nehrozí tak vytlačení hlaviček kotevních šroubů do povrchu krytiny. Výhodou je také fakt, že veškeré kotvení je zcela skryto pod krytinou. Nikde není třeba provrtat krytinu pro její upevnění.

Estetické řešení a možnosti krytiny Click

Lamela Click se vyrábí v šířce 500 mm a délce na míru střechy, až do délky 8 000 mm. Pokud je střešní plocha delší, lamely se napojují. Kraj lamely je již z výroby opatřen otvory pro přišroubování k podkladu.  Lamela je vyrobena z ocelového pozinkovaného plechu s barevnou povrchovou úpravou Classic či Elite na bázi polyesterů.  Kromě barvy si může zákazník vybrat lesklý či matný povrch nebo jednu ze dvou různých úrovní tlouštěk povrchu. Krytina Click patří mezi lehké krytiny s hmotností cca 4,5 kg/m2. Celý systém je koncipovaný jako stavebnice, kdy je na místo pokládky dodán veškerý materiál potřebný pro zpracování střešní krytiny.
Krytina Cick se hodí se pro moderní stavby, nebo budovy s jednoduchým čistým designem. Krytina se může s výhodou použít i pro opláštění svislých stěn staveb. Jako variantu je možné zvolit modifikaci Dn, kdy jsou do plochy mezi drážkami vylisovány dva podélné prolisy. Kromě estetické funkce dojde také k podélnému ztužení, což se hodí při kladení na latě.

Dlouhá  životnost krytiny Click

Životnost krytiny je dána použitým povrchem, kdy se v závislosti na tloušťce naneseného polyesterového laku pohybuje od 25 - 50 let. Pro výrobu se používá klasická surovina  Lindab, předlakované plechy vyrobené ve Švédských ocelárnách SSAB. Jakost a stálost suroviny je zaručena konstantním výrobním procesem a dlouholetou praxí ve výrobě ocelových plechů.

Recyklace pro lepší životní prostředí

Ocel je stoprocentně recyklovatelný materiál. Organické povlaky jsou nanášeny ve velmi tenkých vrstvách a tvoří jen malé procento celého materiálu. Ani polyestery však nejsou materiály s negativním vlivem na prostředí. Lindab proklamuje optimalizaci materiálů za účelem maximálního snížení karbonové stopy zanechávané činností společnosti a používáním jejích výrobků. Kladný vztah k životnímu prostředí a soulad s přírodou je dán skandinávskou tradicí mateřské společnosti ve Švédsku.

Pro více informací kontaktujte produktového manažera  stepan.lasek@lindab.com